‘’COACH’’ Fransızca kökenli bir sözcüktür. Anlamı ise, insanları bir yerden diğerine taşıyan araç, arabadır. Coach kelimesi 1840’larda özel öğretmenler için kullanılırdı.1889 ve sonrasında ise sporcuları eğiten kişiler için kullanılmaya başlandı. 1985 yıllarında Dr.Dick Borough tarafından kendi liderlik tarzını oluşturma anlamında kullanıldı. Ve gittikçe popülaritesi artarak hızlıca yayıldı.

Yaşam Koçu;

Bireylerin kendilerini keşfetmelerine, problemlerini çözmelerine ve fırsatları değerlendirmelerine yardımcı olan kişidir. İş yoğunluğundan yakınlarına ve kendine vakit ayıramamaktan yakınan ya da hayatda  ne yapmak ve ne olmak istedikleri konusunda belirsizlik yaşayan kişilerin yaşamlarını dengeleyen ve yaşamlarına anlam kazandıran kişidir. Bunun sonucunda bireyler; yaşam kalitelerini artırmak için ulaşmak istedikleri hedefleri ve bunun için hangi beceriler ihtiyaç duyduklarını belirler, hazırlanan eylem planı ile pozitif enerji aldıkları aktivitelerle diğer sorumluluklarını da uyumlu bir şekilde koordine etmeyi başarırlar.

Kendi yaşamlarının liderleri olurlar

Kişisel hedeflerini tanımlarlar, bugünü ve geleceği planlarlar

Hedeflerine ulaşabilmek için gerekli becerileri kazanırlar

Yaşamdan aldıkları manevi tatmin artar

Daha verimli daha sağlıklı ve çok daha huzurlu yaşarlar

Kısacası, her türlü hayallerine, amaçlarına, hedeflerine ulaşmak isteyip bunda zorluk yaşayanlar ve çeşitli konularda kendilerine destek olacak, onlara moral ve enerji verecek birine ihtiyaç duyanlar, hayatlarının her anında bir yaşam koçuna sahip olup diledikleri sürece bu karşılıklı paylaşım ve destekden yararlanabilirler…İÇİNİZDEKİ GÜÇÜN  SİZE EN BÜYÜK ETKİ OLDUGUNU ZAMAN İÇERSİNDE ÖĞRENECEKSİNİZ…..Sonuçta mutlulukda huzurda sizde……Bakış açısı farkı ve farkı  fark edebilme görüşü ile çok sorunun üstesinden geleceksiniz…